Úvodní stránka  |  Kalendář  |  Zápisy  |  Fotoalbum  |  Román   |  Archív  |  Třídní kniha
   

 

Fotky

 

 

Vánoční výstava

17.12.200

 

Rok se s rokem sešel, a je tu opět čas Vánoc, a s ním i čas medoviny a Vánoční výstavy, pořádané již po dlouhá desetiletí tradičně pražským Bonsai servisem. Výstava letos nese titul "Betlémská setkání". Betlémů je zde letos opravdu požehnaně, a to v nejrůznějším provedení - od klasických dřevěných, přes keramické, paličkované, pletené až po fragment ze známého Třebechovického hýbacího. To byla radost pro strojařovo oko!

Fragment Třebechovického betléma

Se Sprosťákem jsme dlouho a pečlivě zkoumali, nemají-li dřevěná kola podřezané zuby, zda evolventní boky zubů jsou správně zaklenuty, jestli nejsou zuby špičaté a zdali je na roztečné kružnici skutečně dodržena výminka valení. A musím před tvůrci Třebechovického betléma smeknout: na připojeném obrázku je vidět, že všechno funguje tak, jak má. A pro ty, kterým předcházející řádky vůbec, ale vůbec nic neříkají, doporučuji zběžně pročíst toto malé repetitorium. Představte si přitom Ing. Zeithammera, posaďte se za stůl, připravte si rýsovací pomůcky a pánům doporučuji, aby se předtím hladce oholili (Pozn. aut.: Toto je srozumitelné opravdu jenom pamětníkům, nemá cenu to tady podrobně rozvádět. Promiňte mi to a zkuste se zeptat těch, kteří vědí) ...

 

 

Po absolvování výstavy jsme byli pozváni na návštěvu ke Sprosťákům, kde nás čekaly opulentní hody, které pro nás obětavě připravila Petra.

Mísa řízečků, domácí pizza, dort (ještě dodatečně Sprosťákův narozeninový), spousta pití a milé prostředí, takže jsme si vůbec nemuseli připadat jako banda vyžírků, která pod průhlednou záminkou výstavy si vybere nejbližší domácnost, kterou kompletně vyžere a vypije. Díky tomu už se Horákovi odmítají předvánočních výstav s námi zúčastnit a v inkriminovanou dobu odjíždějí mimo Prahu.

Hodovní síň u Sprosťáků

Aby to nezapadlo, veškeré pochoutky, které nám byly předloženy, v nás zmizely a potěšily naše smysly i útroby. Petře za to děkujeme a slibujeme, že brzy přijdeme zas!

Sprosťák poté předložil knihu se jmény, v níž jsme čerpali inspiraci pro pojmenování nového potomka Radka a Káti. Návrhy jmen Sprosťák zaznamenal, v pravý čas budou zveřejněny a podrobeny diskuzi, nejspíše formou ankety.

 

Nu, a jelikož se asi s největší pravděpodobností do konce roku neuvidíme, tak vám všem, kteří jste zavítali na tyto stránky a dočetli až sem, přeji z celého srdce požehnané prožití Vánoc, jakož i mnoho štěstí, zdraví a spokojenosti v novém roce. Děkuji vám za trpělivost, kterou jste projevili, když se mi nedařilo aktualizovat tento web tak často, jak bych si přál, děkuji za účast při našich společných podnicích.

Do roku 2007 bych nám všem přál, abychom se i nadále rádi vídali při každé příležitosti, aby nám nechyběl humor ani zkušený nadhled, a abychom mezi sebou ve zdraví mohli přivítat malého Radka nebo malou Káťu :-)

 

 

Zpět na Zápisy


 

 

     Úvodní stránka  |  Kalendář  |  Zápisy  |  Fotoalbum  |  Román  |  Archív  |  Třídní kniha